ТОП новини


Московські докторанти Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія солідарні з Україною та українським народом

andr1Не встигла Україна вибороти собі право жити без диктатури та насилля, як зазнала військової інтервенції з боку Російської Федерації. Пропаганда та дезінформація зробили свою справу, і багато росіян підтримують політику Путіна щодо військової агресії у Криму. Більш того, дії загарбника схвалило чимало митців, які раніше успішно приїждали до України зі своєю творчістю, заробляючи тут пристойні гонорари. На тлі цих явищ пацифізм свідомих та дружніх до України росіян почав сприйматися як дещо незвичне. Їх звільняють з роботи, їхні інтернет-ресурси блокують, але вони все одно послідовно підтримують Україну. Так, 15 березня у Москві відбувся Марш Миру, у якому взяли участь близько 50 тисяч осіб. Серед них був Андрій Мельков – кандидат філологічних наук, член Союзу письменників Росії, член Молодіжної Громадської Палати Росії, Президент інституту сучасних гуманітарних досліджень, а також невтомний українофіл, що мав нагоду минулого року побувати на науковій конференції у нашому місті. Ексклюзивно для YOUTHTOWN Андрій Сергійович розповів про свої враження від Маршу Миру та поділився фото.

Андрію Сергійовичу, Ви є знаним науковцем у Москві. Нам відомо, що інтелігенція у Росії, яка висловлює українофільську позицію у нинішніх умовах, ризикує наразитися на репресії режиму. Чи не страшно, все ж, було іти на мітинг?

Звичайно, сьогодні в Росії кожна, співчуваюча українському народу людина, усвідомлює, що за відкриту позицію по Україні, у неї можуть виникнути неприємності і проблеми на роботі, по службі, в стосунках з колегами, а також можна бути заарештованим за те, що тримаєш в руці український прапор або пишеш в Інтернеті в особистому блозі свою точку зору на події. Це лякає. Але, коли згадуєш, що на Майдані в Києві, на майданах в інших містах України люди проливали кров, йшли під кулі, їх била міліція і провокатори-тітушки, але вони йшли вперед і стояли до кінця в ім'я майбутнього своїх дітей і своєї країни, страх проходить, і приходить бажання підтримати братів-українців. І сьогодні в Росії багато хто з надією дивиться на Україну. Сьогодні Україна стала прикладом для росіян – прикладом мужності, сили любові до Батьківщини, бажанням змінити своє майбутнє в кращу сторону. Тому тисячі людей вийшли на вулиці Москви на підтримку України та із засудженням можливої війни.

Якими були враження від цієї пацифістської акції?

Враження фантастичні. Всього кілька місяців тому було неможливо уявити, щоб в центрі Москви багатотисячна колона йшла під українськими прапорами, співала український гімн, щоб люди скандували гасла: «Слава Україні»!, «Банду геть»!, «Разом – сила»! На акцію вийшло близько 50 тисяч людей – москвичів, які проти війни Росії з Україною і виступають за мир і братерство між народами. Зараз в Москві, в Росії, незважаючи на брехню засобів масової інформації і офіційну пропаганду, дуже посилилися українофільські настрої. Наприклад, багато моїх знайомих стали цікавитися українською історією і культурою. Так, самі собою стали руйнуватися нав'язані росіянам міфи про Україну та український народ.

Нещодавно ми спостерігали, як нечисленні мітинги за мир жорстко розганяє поліція. Що, на Ваш погляд, змусило людей так швидко й масово піднятися проти режиму Путіна?

Коли я дізнався про те, що російська влада прийняла рішення про озброєне вторгнення на територію України, я заплакав, хоч я вже доросла людина, мені 31 рік, і я не пам'ятаю, коли останній раз пускав сльозу. У тому момент я згадав усіх своїх друзів з Києва, Чернівців, Луцька, Ужгорода та інших міст України. Я згадав, як молився в храмах Київської Лаври, як минулого літа відпочивав в Карпатах, як гуляв по Луцькому замку, ходив вулицями Ужгорода і виступав з доповіддю в Чернівецькому Національному університеті – це усе дуже близько і дорого для мене. Було дуже важко і боляче на душі від того безумства, яке потроїли гарячі голови в російській владі. Біль українського народу я пропустив через себе і відчув його як особистий біль. Я думаю, що аналогічні почуття випробували ті хоробрі росіяни, які майже відразу вийшли на стихійні акції протесту в Москві і Петербурзі. Розум і воля не дають можливості змиритися з жахливим беззаконням і злочином агресивної війни проти України. Тому люди, незважаючи на небезпеку, виразили своє ставлення до того, що відбувається.

Мітингарі у Києві стикнулися з таким, уже відомим в Україні, явищем, як тітушки-провокатори. Чи не було переживань, що щось подібне може статися на Марші Миру та дискредитувати його?

Напередодні мітингу з'явилася інформація, що можливі провокації, бійки, напади на учасників ходу. Ця інформація поширювалася через ЗМІ. Я думаю, це робилося спеціально, щоб злякати людей і зробити акцію як можна малолюднішою. Але ці загрози не злякали людей. Вже в метро утворилися великі черги, багато людей прибували на місце збору колон. На щастя, ніяких провокацій не сталося, тому хід і сам мітинг пройшли в спокійній атмосфері.

Андрію Сергійовичу, як Ви вважаєте, якщо подібні акції продовжаться, чи зросте ризик появи таких людей та методів?

У резолюції сьогоднішнього мітингу було вирішено, що антивоєнні акції на підтримку України триватимуть. Якщо, не дай Бог, почнеться військова інтервенція в материкову частину України, я думаю, вийде ще більше людей. Народ Росії не хоче війни з Україною. Військова риторика виходить від влади, від тих політичних сил, які хочуть заробити собі на крові політичний капітал. Ми ніколи не приймемо цього і не погодимося з війною проти України. Тому, ми продовжимо підтримувати народ України в самій Росії. Антивоєнний рух тільки розширюватиметься і зміцнюватиметься.

На сайті свого інституту Ви виступили з заявою про те, що засуджуєте військову інтервенцію, та спробували розвінчати міфи про «злих бандерівців», посилаючись на вдалу співпрацю з українськими колегами та їх гостинність. Хотілося б дізнатися, які приємні речі пов'язані у Вас із візитами в Україну.

andr2Відвідування України особисто для мене завжди велике свято. Це радість спілкування з друзями, можливість вільно спілкуватися українською мовою і відкривати кожного разу щось нове і цікаве з українського життя і культури. Підтверджую ще раз гостинність українців, їх тактовність і шанобливе ставлення до росіян. У регіонах Західної України я жодного разу не зустрічався з проявами ворожості або якогось екстремізму з боку місцевих жителів. Усі вони розуміють російську мову, багато хто вільно говорить по-російськи на літературній мові, яку сьогодні навіть в Москві рідко почуєш. Тому я завжди раджу тим людям в Росії, які вірять антиукраїнській пропаганді про злих бандерівців, поїхати в Україну і на особистому досвіді переконатися в неправді подібних тверджень.

Чи плануєте надалі підтримувати антивоєнні акції та з якими словами підримки хотіли б звернутися до українців, як учасник Маршу Миру?

Хочу ще раз сказати, що братиму активну участь в антивоєнному русі в Росії. Хочу звернутися до усіх українців із словами миру і добра. Я рішуче засуджую військову авантюру російської влади. І не я один, десятки тисяч росіян виступають проти війни. Ми хочемо, щоб українці відчували нашу підтримку і зберігали добре ставлення до російського народу, щоб вони не асоціювали цей народ з російською владою, яка приймає рішення про військові операції, не радячись з людьми. Приклад подвигу українського народу надихає нас у Росії. Я вірю, що випробування закінчаться, і зло буде повержене.

Слава Україні! Слава Росії! Героям слава!

Спілкувалася Главред

P.S.: До-речі, дане інтерв'ю Андрій Сергійович дав українською мовою, якою він майже досконало володіє

 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ.

Польсько-московський «Вічний мир»

Польсько-московський «Вічний мир»

6 травня 1686 року в Москві підписано мирний договір, за яким Річ Посполита визнавала за Московським царс...

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

7 квітня Предстоятель ПЦУ Епіфаній вдруге за останні тижні зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Константинопольська Православна Церква пожертвувала уряду Греції 50 тисяч і Туреччини 42 тисячі євро на бороть...

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року на територію Карпатської України вторглися війська Угорщини, які отримали...

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

8 березня 1169 року війська коаліції північно-руських князівств на чолі з володимиро-суздальським князе...

Відео дня