ТОП новини


Синод УПЦ засудив злочинні дії влади Януковича

IMG 9787Синод УПЦ  на засіданні 24 лютого прийняв звернення до державної влади у зв'язку з останніми подіями в Україні. У ньому Синод засудив «злочинні дії тієї державної влади, що спровокувала кровопролиття на вулицях та майданах золотоверхого Києва» та запевнив про молитви за загиблих та здоров'я поранених. 

Синод УПЦ також наголосив на важливості «побудови нової країни на засадах добра і справедливості, територіальної цілісності та консолідації суспільства та, що «влада має усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями».

Українська Православна Церква декларує готовність до конструктивної взаємодії з державною владою в різних сферах суспільного життя і запевнила, що не ділить своїх вірних за політичною, територіальною, національною, мовною, соціальною чи будь-якими іншими ознаками.

В УПЦ  також наголосили, що виступають за збереження цілісності Української держави і закликали органи державної влади не допустити розпаду країни. «Ми маємо зберегти єдину соборну Україну для наступних поколінь. В нинішній ситуації важкої соціальної напруги, ми маємо докласти максимум зусиль для збереження в Україні релігійного миру», – йдеться у зверненні Синоду УПЦ.

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до державної влади:

Останнім часом Україна пережила один з найскладніших моментів в своїй історії. Гостра суспільно-політична криза призвела до братовбивчого конфлікту та загибелі наших співгромадян. Пам'ятаючи про те, що Бог наш не є Богом ворожнечі, а Богом миру, від імені єпископату, духовенства та віруючих Української Православної Церкви ми однозначно засуджуємо злочинні дії тієї державної влади, що спровокувала кровопролиття на вулицях та майданах золотоверхого Києва. Сьогодні ми підносимо молитви за здоров'я поранених, спокій душ загиблих, висловлюємо співчуття усім родинам, яких спіткало горе. Чимало постраждалих зараз перебувають у лікарнях. Багато з них назавжди залишаться інвалідами. Вважаємо, що держава сьогодні має забезпечити матеріальну допомогу сім'ям загиблих та усім постраждалим під час трагічних подій, які розгорнулися як у Києві, так і в інших регіонах України.

Загибель людей – це завжди трагедія. Загибель єдинокровних братів, громадян єдиної країни, – це трагедія для всього народу. Тому Українська Православна Церква пропонує продовжити дні жалоби до кінця Великого посту, коли мають відбутися поминання загиблих на 40-й день. Церква пропонує скасувати в цей період усі масові розважальні заходи в країні, а також відповідним чином скорегувати програми телевізійних каналів і радіостанцій.

Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання побудови нової країни на засадах добра і справедливості, територіальної цілісності та консолідації суспільства. Реалізуючи це завдання, державна влада, як гласить Конституція України, має усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями.

Відділення Церкви від держави не означає Її відокремлення від українського суспільства. Українська Православна Церква вкотре наголошує, що готова до конструктивної взаємодії з державною владою в різних сферах суспільного життя. Це, зокрема, справи милосердя та благодійності, турбота про збереження моральності в суспільстві, патріотичні освіта й виховання, збереження історичної та культурної спадщини, підтримка інституту сім'ї, материнства й дитинства тощо.

Українська Православна Церква не ділить своїх вірних за політичною, територіальною, національною, мовною, соціальною чи будь-якими іншими ознаками, демонструє всьому українському суспільству, що для нас, віруючих, єдність у Христі є більшою ніж наші земні відмінності. Протягом важкої кризи кінця 2013 – початку 2014 років ми неодноразово підкреслювали, що виступаємо за збереження цілісності Української держави. І сьогодні закликаємо органи державної влади не допустити розпаду країни. Ми маємо зберегти єдину соборну Україну для наступних поколінь.

В нинішній ситуації важкої соціальної напруги, ми маємо докласти максимум зусиль для збереження в Україні релігійного миру. У жодному випадку не можна допустити протистояння на релігійному ґрунті. Наша велика українська родина має бути єдиною в різноманітті. У вільній державі кожен має право на вільне висловлювання своїх релігійних переконань та не перешкоджати такому ж вільному сповідуванню інших поглядів. Держава має бути гарантом свободи віросповідання. І ми готові допомагати державі в реалізації цієї важливої конституційної норми.

22 лютого 2014 року «Українська Православна Церква Київського Патріархату» зробила звернення на адресу нашої Церкви із закликом до подолання розділення Православ'я в Україні. Ми вітаємо усі ініціативи, спрямовані на подолання церковного розколу. Разом з тим, Українська Православна Церква вважає, що справа подолання розколу має вирішуватися шляхом виваженого та фахового діалогу, який повинен вестися на фундаменті православного канонічного права. Ми вважаємо небезпечним використовувати складну політичну ситуацію в країні задля прийняття непродуманих рішень в сфері церковного життя. Ми ще раз засвідчуємо свою готовність до діалогу, але вважаємо можливим обговорювати це питання в спокійній атмосфері без будь-якого тиску з боку суспільно-політичних сил. Політичне втручання в процес подолання церковних розколів є неприпустимим. Відновлення єдності в Українському Православ'ї – це виключно церковна справа. Українська Православна Церква неодноразово підкреслювала, що вітає зусилля можновладців та політиків, які спрямовані на подолання церковного розколу, однак ні в якому разі ці зусилля не мають перетворюватися на втручання у внутрішні справи Церкви.

Трагічні події початку 2014 року назавжди стануть сумною сторінкою новітньої історії України. І ми маємо докласти усіх зусиль, аби не допустити повторення цього жаху в майбутньому. Сьогодні ми підносимо молитви за український народ. Просимо Бога, аби він беріг нашу країну та допомагав нам в розбудові справедливої демократичної держави.

Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!

 

24 лютого 2014 року
Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Емський указ Олександра II

Емський указ Олександра II

У першій половині XIX століття посилились процеси зростання національної самосвідомості народів Східної...

Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтіське  – оборонець гуситської Чехії

Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтіське – оборонець гуситської Чехії

Після перемоги об’єднаних військ Великого князя Вітовта та короля Ягайла над  Тевтонським Орденом в битві...

Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

Найближча до Землі планета, на якій є життя, вірогідно, розташована за 70 трильйонів миль від нашої планети.

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ.

Польсько-московський «Вічний мир»

Польсько-московський «Вічний мир»

6 травня 1686 року в Москві підписано мирний договір, за яким Річ Посполита визнавала за Московським царс...

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

7 квітня Предстоятель ПЦУ Епіфаній вдруге за останні тижні зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Константинопольська Православна Церква пожертвувала уряду Греції 50 тисяч і Туреччини 42 тисячі євро на бороть...

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Відео дня