ТОП новини


Випад спікера УПЦ КП на адресу Вселенського Патріарха Варфоломія І, поширений на сайтах «Релігія в Україні» та «RISU» є безпідставним, носить відверто надуманий характер та не сприяє процесу визнання Української Церкви

 

51822Як повідомляють інформаційні ресурси «Релігія в Україні» (зокрема наближений до УПЦ Московського патріархату) та «RISU» (наближений до УГКЦ Римського понтифікату), голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував телефонну розмову президента Російської Федерації Володимира Путіна з Константинопольським Патріархом Варфоломієм І, яка відбулася 3 квітня ц. р., та заявив наступне: «На думку архієрея, подяка від Путіна Патріарху «за єдність» може "тлумачиться лише так - Путін вдячний, що Фанар досі не ухвалив рішень щодо України. Бо саме це найбільше турбує Москву в контексті «єдності» - збереження її церковного впливу на Україну".

Джерела:
https://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/39478-spiker-upc-kp-putin-dyakuye-konstantinopolskomu-patriarxu-za-te-shho-toj-dosi-ne-uxvaliv-rishen-shhodo-ukrayini.html

https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/70787/

Зрозуміло, що заява архієпископа Євстратія (Зорі), голови інформаційного управління УПЦ Київського патріархату є голослівною та безпідставно кидає тінь на Вселенського Патріарха, особливо зважаючи на те, що сам же він у повідомленні на своїй сторінці у Фейсбуку від 4 квітня ц. р. написав: 
«З достовірних джерел відомо, що Путін пропонував Патріарху Варфоломію зустрітися в Анкарі. Від Патріарха відповіли про можливість зустрічі лише в офіційній резиденції на Фанарі в Стамбулі. Летіти в Стамбул для зустрічі Путін не схотів. Тому вирішили обмежитися телефонною розмовою…».

Джерело:
https://www.facebook.com/yevstr/posts/1605541826160762

За повідомленням прес-служби президента Російської Федерації, "в ходе визита главы Российского государства в Турецкую Республику состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Патриархом Константинопольским Варфоломеем I". Далі прес-служба зазначає, що "Патриарх Константинопольский поздравил Владимира Путина с победой на президентских выборах, а также с наступающими пасхальными праздниками. Глава Российского государства передал Варфоломею I наилучшие пожелания Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и выразил особую признательность за постоянно оказываемую поддержку единству православного мира. Отмечена также активная общественная и благотворительная деятельность Константинопольского Патриарха, в частности большой вклад в создание условий для удовлетворения религиозных потребностей представителей русскоязычной общины в Турции".

Джерело:
http://kremlin.ru/events/president/news/57193

Тож як бачимо, телефонна розмова президента Російської Федерації Володимира Путіна з Всесвятійшим Варфоломієм І, Архієпископом Константинопольським – Нового Риму, Вселенським Патріархом була проведена виключно в рамках міжнародного протоколу (міждержавного і церковного) і не більше, та на особисте прохання глави російської держави. При цьому в телефонній розмові з главою Російської Федерації Константинопольський Патріарх не обмовився жодним словом щодо України та питання визнання Української Церкви і надання їй автокефалії, оскільки дана тема не була предметом короткої телефонної розмови і не відноситься до відання Російської Федерації та її політичного керівництва.

За таких обставин виникає резонне запитання, з яких причин УПЦ Київського патріархату та інформаційні сайти наближені зокрема до УПЦ Московського патріархату і УГКЦ Римського понтифікату поширили за своєю сутністю провокаційний інформаційний матеріал, який безпідставно кидає тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Патріарха Константинопольського у питанні вирішення за його участі визнання Української Церкви та надання їй автокефалії?

І це на фоні того, що нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, глава Римо-Католицької Церкви (а відтак і УГКЦ та інших уніатських церков) 10 червня 2015 року приймав у своїй резиденції у Ватикані президента Російської Федерації Володимира Путіна та дарував йому подарунки і вручав церковну нагороду, нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, 12 лютого 2016 року цілувався в Гавані із Московським Патріархом Кирилом (Гундяєвим) та нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) 16 листопада 2017 року писав чолобитну до Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і Архієрейського Собору Російської Православної Церкви (Московського патріархату) з проханням прощення та надання очолюваній ним церковній структурі автокефалії від Москви.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) разом із комуністичним ідеологом, надалі президентом України Леонідом Кравчуком, фактично діючи на користь Москви та РПЦ (Московського патріархату),  в червні 1992 року незаконно зняли із державної реєстрації Статут відродженої Української Автокефальної Православної Церкви і тим самим зірвали уже узгоджений процес визнання Української Церкви Константинопольським патріархатом з подальшим наданням їй автокефалії.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко), із-за тієї причини, що не він очолить визнану Константинопольським патріархатом Українську Церкву, в 2008 році зірвав новий узгоджений процес визнання Української Церкви з подальшим наданням їй автокефалії.

І таких нібито можна перерахувати іще багато...

При цьому слід зазначити, якщо хтось не знає чи забув, і в 1992 та 2008 рр., як і сьогодні, тим Вселенським Патріархом, який намагався і намагається допомогти вирішити питання визнання Української Церкви та надання їй Автокефалії, був і є той же Патріарх - Варфоломій І.

То ж кому, чому і на користь кого сьогодні хочеться безпідставно кинути тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха та породити напруження у відносинах України з Константинопольською Православною Церквою – Церквою-Матір’ю для Української Церкви? На мою думку, цей безпідставний прикрий докір зроблено необдумано і на догоду багатьох як недоброзичливців у вирішенні українського церковного питання, так і просто недолугих людей, але ні в якому разі не на користь пошуку реальних шляхів до чим швидшого подолання розділення серед українських християн, досягнення національної і духовної єдності української нації та утвердження Помісної Автокефальної Української Церкви.

Та зважаючи на мудрість, витримку та великий управлінський церковний досвід  Всесвятійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія І, переконаний що Його Всесвятість з любов’ю у Христі, у ці дні Світлого тижня святкування Воскресіння Христового, як люблячий батько не помітить цієї кривди і вибачить її тим, які не розуміють що творять…

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви,
президент Міжнародної академії богословських наук

м. Ужгород,
12.04.2018 р.

 

 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо ...

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів – 355 “...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про&...

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 червня 2020 року відвідав місто Бориспіль Київсь...

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Це 57 дорогоцінних предметів – церковних речей з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, виготовлені...

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

У Київській митрополії Української православної церкви (ПЦУ) у п’ятницю поширили заяву після по...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що готуються відповідні зміни до за...

Про автокефалію для Української Церкви домовлялись у Стамбулі ще 100 років тому – генконсул

Про автокефалію для Української Церкви домовлялись у Стамбулі ще 100 років тому – генконсул

Століття тому у 1920 році дипломат і громадський діяч Володимир Мурський, працюючи у Стамбулі, активно спілкув...

МОН опублікувало Дорожню карту впровадження Державного стандарту базової освіти

МОН опублікувало Дорожню карту впровадження Державного стандарту базової освіти

Відповідно до нього, новий стандарт планують подати уряду на затвердження у серпні.

Відео дня