ТОП новини


В УУБА – КаУ урочисто відзначили 200-річчя від дня народження українського світоча і пророка Тараса Григоровича Шевченко

DSC 228013 березня 2014 року з благословення ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноваженого Української Православної Церква з питань вищої освіти і науки професора, архімандрита Віктора (Бедь) в академії та університеті урочисто відзначили 200-річчя від дня народження видатного українського поета, художника, мислителя, громадського діяча, борця проти рабства і кріпацтва, борця за державну незалежність України та національну волю українського народу, світоча і пророка української нації Тараса Григоровича Шевченко.

Заходи розпочалися в малому актовому залі із молитви «Царю небесний...».

Із вступним словом до присутніх звернувся ректор академії та університету професор, архімандрит Віктор (Бедь), який зазначив «...завдячуючи Божому провидінню, величі духу, відданості своїй Материнській Батьківщині та українському народу, непоступливості московсько-імперським сатрапам і окупантам, поклавши на олтар української ідеї власне життя Тарас Григорович Шевченко в першій половині та на початку другої половини ХІХ ст. пробудив заспану і змордовану Московією та Польщею, а відтак і московським та айстро-угорським імперіалізмом українську душу, свідомість і совість та закликав українців згадати про своїх славних прабатьків і героїчну історію України. На увесь світ гучним і правдивим словом Тарас Шевченко закликав свій український народ, і всі поневолені народу світу, порвати кайдани рабства, кріпацтва та національного поневолення чужинцями і ворогами..., та «чужою злою кров'ю волю» окропити. За величчю духу, прозорливістю бачення через віки та нескореністю перед гнобителями і деспотам українського народу – рівної постаті українському світочу і пророку в Україні не було і не має... ».

За пропозицією проректора з міжнародних відносин університету професора Олени Володимирівни Шимко хвилиною мовчання, учасники урочистого зібрання, ушанували світлу пам'ять Тараса Шевченка, всіх полеглих у боротьби за державну незалежність України за всі попередні віки, включаючи і новітніх Героїв України, що і в наші дні загинули на українських Майданах 2013-2014 рр.

Відтак з доповіддю про життєвий шлях та громадську діяльність Тараса Григоровича Шевченка виступила директор науково-дослідного інституту Карпатського університету імені Августина Волошина професор Майа Георгіївна Артьомова.

По завершенню доповіді, за участі студентів академії та університету, було продекламовано ряд найбільш відомих і любимих віршів Тараса Шевченка, та зокрема переглянуто документальний фільм про виконання уривку з поеми „Кавказ" загиблим на Євромайдані в Києві Сергієм Нігояном.

Під керівництвом доцента Надії Іванівни Товтин студентами-богословами було представлено літературно-музичну композицію "Кобзар" Т.Г. Шевченка в музичному житті українського народу".

У виконанні студента шостого курсу богословсько-філософського факультету Юрія Ропонича прозвучав солоспів на слова Тараса Шевченка „Ой по горі роман цвіте" у написанні сучасного українського композитора Ігора Кушплера. Далі у виконанні студентського хору прозвучали дві обробки українських народних пісень на вірші Тараса Шевченка: „Бандуристе, орле сизий" відомого сучасного композитора, заслуженого артиста України Адама Дзюби (партія соло – Юрій Ропонич) та „Реве та стогне Дніпр широкий" композитора Данила Крижанівського в обробці Віктора Косенка (диригент – Юрій Ропонич, акомпоніатор – доцент Надія Іванівна Товтин).

Відтак ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) провів церемонію нагородження грамотами та дипломами переможців творчого конкурсу „Що я знаю про Тараса Шевченка" (який пройшов 11 березня 2014 року на базі академії та університету) та учасників літературно-художньої постановки до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а саме:

1) дипломами за участь творчому конкурсі «Що я знаю про Т. Г. Шевченка»:
- Романа Дмитра Ернестовича, студента І курсу богословсько-філософського факультету Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина за здобуття І місця;
- Кич Вікторію Андріївну, студентку І курсу юридично-економічного коледжу Карпатського університету імені Августина Волошина за здобуття ІІ місця;
- Щкребко Річарда Григоровича, студента ІІІ курсу юридично-економічного факультету Карпатського університету імені Августина Волошина за здобуття ІІІ місця.

2) Грамотами за активну участь у святкуванні 200-ліття з дня народження Тараса Григоровича Шевченка:
- Кременя Ярослава Івановича, студента VІ курсу богословсько-філософського факультету Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина;
- Рущака Крістіана Іванович, студента ІІ курсу богословсько-філософського факультету Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина;
- Лучинську Антоніну Іванівну, студентку І курсу юридично-економічного коледжу Карпатського університету імені Августина Волошина;
- Цуберу Мілану Русланівну, студентку І курсу юридично-економічного коледжу Карпатського університету імені Августина Волошина.

Після молитви «Достояно єсть...», академічне духовенство, професорсько-викладацький склад та студенти Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина пройшли хресною ходою по вулицях Ужгорода до пам'ятника Великому Кобзарю, у підніжжі якого було покладено корзину із живими квітами, запалено поминальні лампадки та відслужено заупокійну літію за видатним українським поетом, художником, мислителем, громадським діячем та пророком Тарасом Григоровичем Шевченко, яку очолив отець-ректор у спів служінні архімандрита Діодора (Муратов) та протоієрея Олександра Панасенка.

Відтак біля пам'ятника Тараса Григоровича Шевченко у виконанні студентського хору під керуванням доцента Надії Іванівни Товтин прозвучала українська народна пісня на вірш Тараса Шевченка „Реве та стогне Дніпр широкий".

Прес-служба УУБА-КаУ

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року на територію Карпатської України вторглися війська Угорщини, які отримали...

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

8 березня 1169 року війська коаліції північно-руських князівств на чолі з володимиро-суздальським князе...

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

До Православної церкви України позитивно ставляться 60,6% українців, твердять соціологи. Негативно лише...

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

Вселенський Патріарх Варфоломій має намір скликати назустріч предстоятелів усіх православних церков, включаю...

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

На зустріч православних церков в Аммані приїде в кращому випадку четверо патріархів з п’ятнадцяти.

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх Іоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Ам...

“Нехай страх не затуманює розум!” ПЦУ закликає не ненавидіти евакуйованих з Китаю українців

“Нехай страх не затуманює розум!” ПЦУ закликає не ненавидіти евакуйованих з Китаю українців

У ПЦУ закликали українців не проявляти агресію щодо співгромадян, яких було евакуйовано з Китаю, де поширило...

Відео дня