ТОП новини


Дано старт боротьбі за пост глави Української православної церкви

137-1-2В Києві пройшли похорони митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана). Українська православна церква Московського Патріархату (УПЦ МП) поставлена ​​перед необхідністю вибору вже найближчим часом нового Предстоятеля. Вибір цей є нелегким, так як, з одного боку, УПЦ МП канонічно підпорядкована Російської православної церкви, з іншого, нинішнє керівництво України, очевидно, хоче бачити на чолі найбільшої релігійної організації країни «борця з Москвою».

Президент України Петро Порошенко поклав квіти до тіла митрополита Володимира, який помер рано вранці. За кілька днів до цього в Facebook близького до голови УПЦ МП митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинко) з'явилися повідомлення про медичних обстеженнях Сабодана і прохання про молитви за здоров'я хворого. Крім давно спостерігалася у митрополита хвороби Паркінсона лікарі виявили рак шлунка. «Стан хворого важкий, обумовлене ускладненнями онкологічного захворювання, - йшлося у висновку лікарського консиліуму від 4 липня. - Шлунково-кишкова кровотеча, а також набряк легенів були купіровані ». Проте через кілька днів митрополит Володимир помер.

Смерть глави УПЦ МП відкрито поставила питання про те, в чиїх руках опиниться ця Церква, чиї парафії, між іншим, становлять майже половину (12 з 30 тис.) входять до Російської православної церкви, частиною якої - хоча й самокерованою з 1990 року - є діюча в Україні канонічна православна організація. Причому обраний 24 лютого ц.р. місцеблюстителем митрополичої Київської кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський) не обов'язково автоматично стане Предстоятелем УПЦ МП.

За словами інформованого джерела «НГ» в УПЦ МП, який побажав залишитися неназваним, причина в тому, що митрополит Онуфрій у разі обрання не буде грати роль маріонетки київських властей. Показово, що Онуфрій не порвав відкрито з Москвою, хоча на початку березня і закликав публічно Патріарха Кирила «зробити все можливе, щоб не допустити початку військових дій на території України».

Сам митрополит Володимир доклав чимало зусиль, щоб підвищити вплив свого секретаря Олександра Драбинко. У 2006 році буквально через кілька місяців після постригу в ченці його висвячують в архімандрити, в 2007 році - в єпископи, в 2010-му - в архієпископи, в 2013-му - в митрополити. Набагато істотніше був список посад, на які в 2011 році волею Сабодана був призначений його секретар - постійний член Священного Синоду УПЦ МП, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Церкви, настоятель споруджуваного величезного кафедрального собору Воскресіння Христового в Києві і, вже під самий кінець року, глава комісії з тимчасового управління Київською єпархією на період хвороби митрополита Володимира. Піднесення Драбинко викликало консолідацію проти нього видних архієреїв, мотивоване й тим, що секретаря митрополита Володимира негласно іменували вождем «автокефалістськими» партії в Церкві. На проведеному 26 січня 2012 засіданні Священного Синоду під головуванням лідера «проросійської» партії УПЦ МП, митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела (Саввіна) архієпископ Олександр був позбавлений найбільш важливих своїх постів, була створена комісія з розслідування фінансових витрат в ході будівництва головного храму УПЦ МП , чиїм настоятелем він був. Пізніше, після одужання митрополита Володимира, він «переграв» назад, повернувши своєму секретарю частину повноважень, але влітку 2013 року грянув новий скандал - митрополита Олександра звинуватили в причетності до викрадення настоятельки Києво-Печерської лаври 14 червня того року, пов'язаної з не менш темною історією навколо продажів за низькими цінами елітних іномарок. Архієрей написав заяву про тимчасове відсторонення його від усіх займаних посад. Здавалося б, кінець кар'єрі ... Але в листопаді 2013-го грянув і в лютому 2014-го переміг майдан. Наприкінці червня ц.р. стало відомо, що митрополит Олександр вже більше не свідок, а його знайомий бізнесмен Сергій Бут - НЕ обвинувачений у кримінальній справі про «монастирському викраденні». У закладі справи був звинувачений міністр внутрішніх справ при Вікторі Януковичі Віталій Захарченко, за словами Драбинко, який примушував його до відходу зі своїх постів. Таким чином, митрополит придбав і вигляд «постраждалого від режиму Януковича».

«У разі обрання Онуфрія у Драбинко не буде і малої частини колишнього впливу, - відзначило джерело" НГ "в УПЦ МП. - І він знайшов зараз нового союзника - Ігоря Коломойського, який активно включився в підтримку Драбинко за допомогою своїх зв'язків і масмедіа ».

Деякі шанси на обрання, на думку цього джерела, має митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук). На відміну від Драбинко цей архієрей ніколи і не приховував своїх автокефалістськими поглядів, а цього року звинуватив Володимира Путіна і Патріарха Кирила в зраді православних в Україні і відвідував блокпости «Правого сектора». З одного боку, це плюс в плані можливих симпатій нової влади, з іншого - явний «перебір» для більшості членів Священного Синоду. Як зазначило джерело «НГ», Драбинко шукає можливості домовитися з Софронієм, хоча на засіданні Священного Синоду 26 січня 2012 митрополит Канівський був серед його противників.

Ще одна можлива кандидатура на пост глави УПЦ МП - митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький). Багато українські журналісти іменують його креатурою президента Петра Порошенка. За словами журналіста Дмитра Скворцова, давно пише в Україні по церковній тематиці, Симеон відомий також як «жорсткий українізатор церковної служби у власній єпархії».

Нарешті, як зазначило джерело «НГ», у разі перемоги Онуфрія «імовірним стає розкол», в ході якого автокефалістськими група архієреїв «піде з УПЦ МП і спробує представити цей відхід не як відкол групи, а як вираження загальноцерковної позиції всіх, окрім« агентів Москви ».

Джерело: "НГ"

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Константинопольська Православна Церква пожертвувала уряду Греції 50 тисяч і Туреччини 42 тисячі євро на бороть...

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року на територію Карпатської України вторглися війська Угорщини, які отримали...

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

8 березня 1169 року війська коаліції північно-руських князівств на чолі з володимиро-суздальським князе...

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

До Православної церкви України позитивно ставляться 60,6% українців, твердять соціологи. Негативно лише...

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

Вселенський Патріарх Варфоломій має намір скликати назустріч предстоятелів усіх православних церков, включаю...

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

На зустріч православних церков в Аммані приїде в кращому випадку четверо патріархів з п’ятнадцяти.

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх Іоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Ам...

Відео дня