ТОП новини


Архімандрит Віктор (Бедь) відслужив молебень до преподобного Іова Угольського (Кундря)

22 жовтня ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, професор архімандрит Віктор (Бедь) відслужив ранковий молебень до преподобного Іова Угольського (Кундря) (18.05.1902 – 28.07.1982) у день знайдення його мощей (2008).

У молитвах до Господа Бога отець-ректор просив заступництва та благословення для усього українського народу та держави України, та зокрема для усіх закарпатців і святої Закарпатської землі, небесним покровителем і заступником яких вважається преподобний Іов Угольський (Кундря), а також для професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів академії і університету.

Прес-служба УУБА-КаУ

Біографічна довідка:
Преподобний Іов Угольський (Кундря)
Преподобний Іов (в миру Іван Георгійович Кундря) народився 18 травня 1902 року в с. Іза Хустського району на Закарпатті, що входило на той час до складу Австро-Угорської імперії, в багатодітній сім'ї Георгія Кундрі та Анни Мадяр. В сім'ї було п'ятеро братів та три сестри. Майбутній преподобний народився саме в той час, коли на Зкарпатті розпочався масовий рух за відродження прабатьківської православної віри. Тож з юнацьких років, разом із братом Юрієм, ІванНародився Іван якраз в той час коли на Закарпатті відроджувалось Православ'я Разом із братом Георгієм, Іван долучається до православного руху на Закарпатті в умовах переслідування православних християн з боку мадярської влади та адміністрації Мукачівської греко-католицької єпархії.
У рідному селі Іза Іван Кундря закінчив восьмирічну народну школу, а в 1920 році господарські курси. З 1924 по 1925 рр. був призваний на строкову службу до лав чехословацької армії, так як на той уже час Закарпаття під назвою Підкарпатська Русь, згідно умов міжнародного Сен-Жерменського мирного договору 1919 року, тимчасово на правах автономії (в зв'язку із слабкістю Української Народної Республіки) було включено до складу новоствореної Чехословацької республіки. Службу проходив в Михайлівцях (Словаччина).
В 20-х роках ХХ сторіччя у Свято-Пантелеімонівському руському монастирі на Афоні несло свій чернечий подвиг досить значна кількість закарпатців. І якраз сюди, і вирішив направитись після військової служби Іван Кундря. Але прийняти його у монастир відмовили. Основною причиною такої відмови була тодішня політика грецької влади, яка була направлена на еллінізацію Афона. 10 вересня 1926 р. влада Греції прийняла Закон, згідно якого всі монахи, незалежно від національності, вважались грецькими підданими. За цим Законом, в афонські монастирі заборонялось приймати осіб котрі не мали грецького громадянства, а відповідно, таким особам відказували у видачі віз та паспортів.
Після неодноразових невдалих спроб потрапити до монастирів на горі Афон, Іван Кундря закінчує в 1928 році пастирсько-богословські курси при Свято-Миколаївського чоловічого монастиря с. Іза. Після закінчення курсів майбутній преподобний разом із однодумцями розпочинаю будівництво монастиря в присилку Городилово під Хустом. В 1930 р. Іван Кундря, Василь Орос, ієромонах Пантелеймон (Кундря) та інші, взамін свої земельних ділянок в с. Ізі, викупили невеличку ділянку в Городилові. Першим настоятелем новоствореного скита на честь Святої Трійці став архімандрит Олексій (Кабалюк), в майбутньому преподобний (2001)., а відтак архімандрит Амфілохій (Кемінь).
22 грудня 1938 року архім.Алексій (Кабалюк) постриг послушника Городиловського скита Івана Кундрю в ченці з нареченням імені Іов.
Після військової окупації Карпатської України (1938-1939, палким прихильником якої був майбутній преподобний), в березні 1939 року військами фашистської Угорщини, монах Іов (Кундря) в 1940 році втікаючи від жандармських переслідувань, переходить кордон із Радянським Союзом, але був заарештований і засуджений комуністично-радянським режимом до 25 років таборів з відбування покарання у Воркуті, а відтак на Колимі і Норильську.
В 1942 році монаха Іова, як громадянина Чехословацької республіки, взамін ув'язнення в комуністично-радянських таборах, добровільно вступив до лав чехословацького корпусу генерала Людовика Свободи, що формувався на території СРСР. Військову службу проходив артилеристом. По закінчені війни монах Іов (Іван Кундря у миру) у був складі охоронного підрозділу при чехословацькому посольстві у Москві. В 1945 році був демобілізований і повернувся в рідну обитель на Закарпатті.
14 листопада 1945 року архімандрит Олексій (Кабалюк) звернувся з листом до до єпископа Мукачівського і Ужгородського Нестора (Сидорук) з наступним проханням: «Прошу рукоположить в иеродиаконы монаха Иова (Кундрю), который есть моим заместителем в ските Городилово». 16 листопада 1945 року відбулась хіротонія монаха Іова (Кундрі) ієродиякони, а 7 квітня цього ж року Преосвященнійший владика Нестор рукоположив ієродиякона Іова в сан ієромонаха. Рукоположення було звершено у день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Відтак, за підтримки архімандрита Олексія (Кабалюк), на загальних зборах чернечої братії Іов (Кундря) був обраний настоятелем Городиловського скита.
За часи настоятельства о.Іова, обитель стала розширюватись та укріплятись. Було збудовано трапезну, братський корпус, кухню. В мостирі щоденно звершувались богослужіння, сповідувались та причащались багато чисельні православні християни.
В 1947 році ієромонах Іов (Кундря) був возведений в сан ігумена. В 1950 році архієпископ Львівський, Тернопільський та Мукачево-Ужгородський Макарій (Оксіюк) благословляє ігумена Іова бути духовником не лише для Городилівського скита, але і для Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря, котрий незадовго до того було повернуто Православній Церкві.
У часи правління єпископа Варлаама (Борисевич), під примусом комуністично-радянського безбожного режиму, в Мукачівській єпархії розпочинається планомірний наступ на права монастирів та скитів. Проти такої комуністично-радянської антицерковної політики рішуче виступає ігумен Іов (Кундря), та навіть підписується в колективному листі-скарзі до Патріарха Московського і всієї Русі Олексія І, в якому духовенство просило вплинути на антицерковні дії керуючого Мукачівською єпархією. Після цих подій єпархіальне начальство звільняє ігумена Іова від обов'язків настоятеля Городиловського скита, а невдовзі скит і зовсім був закритий.
В 1958-1959 рр. ігумен Іов (Кундря) перебуває та несе свій чернечий подвиг у Свято-Миколаївському монастирі с. Іза-Карпутлаш Хустського району, потім у Спасо-Преображенському монастирі с. Теребля Тячівського району, в якому певний час був настоятелем. Але невдовзі і ці монастирі були закриті комуністично-радянським режимом і майбутній преподобний виконує свій священницький та чернчий послух на приходських парафіях в с. Угля Тячівського району та в с. Монастирець Хустського району.
З 1962 року і аж до своєї смерті, 28 липня 1985 року, архімандрит (1966) Іов (Кундря) служив настоятелем храму святого Димитрія Солунського в с.Мала Уголька Тячівського району, де колись у давнину був монастир.
В пам'яті православних християн отець Іов (Кундря) запам'ятався як безкорислива, глибоко віруюча і смиренна людина Божа. За побожне життя він отримав від Бога дар прозорливості та оздоровлювати молитвою хворих.
За п'ять років до своєї смерті – 25 лютого 1980 року, архімандрит Іов (Кундря) склав заповіт, в якому сповіщав: «Я, нижеподписавшийся архимандрит Иов, 20 лет прожил в Малой Угольке при храме св. .Димитрия. Моя жизнь подходит к концу, скоро мне исполнится 80. Неизвестен день моей смерти. Много священников завещают похоронить их в монастыре или в родных сёлах, а я запрещаю куда-нибудь увозить моё грешное тело. Завещаю отпеть монашеским чином и похоронить возле креста на средине кладбища».
28 липня 1985 року, в день пам'яті рівноапостольного Великого князя київського Володимира, архімандрит Іов (Кундря) мирно відійшов до Господа Бога. В день своєї смерті, в неділю, він відслужив Божественну літургію, проголосив проповідь та виконав всі необхідні треби для віруючих. В той же ж день, о 10-й годині вечора, з молитвою на вустах він закінчив своє земне життя. Чин похорону, який очолив архімандрит Єфрем (Молнар), було звершено 31 липня 1985 року.
18 вересня 2008 року, в с. Мала Уголька Тячівського району Закарпатської області, відбулося прославлення преподобного Іова Угольського (Кундры) . Святкове богослужіння з цього приводу очолив Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви разом с багатьма архіпастирями та чисельним духовенством у присутності декількох тисяч православних християн.

Професор, архімандрит Віктор (Бедь)

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
600 військових капеланів ПЦУ духовно опікуються українськими воїнами

600 військових капеланів ПЦУ духовно опікуються українськими воїнами

Майже 600 військових капеланів Православної Церкви України пройшли АТО й ООС і цієї миті займаються душпастирс...

Світове Православ’я може розколотися, якщо Путін буде “вічно живим” – релігієзнавець

Світове Православ’я може розколотися, якщо Путін буде “вічно живим” – релігієзнавець

Визнання ПЦУ Кіпрською Церквою було довгоочікуваним і мало відбутися раніше, якщо б не епідемія коронавір...

Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Президент Північної Македонії написав лист до Вселенського Патріарха Варфоломея, у якому просить визнати авток...

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх Феодор II заявив, що народ України має право на власну помісну Церкву і ще раз висло...

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих ре...

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо ...

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів – 355 “...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про&...

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 червня 2020 року відвідав місто Бориспіль Київсь...

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Це 57 дорогоцінних предметів – церковних речей з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, виготовлені...

Відео дня