ТОП новини


Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі – умисний злочинний терористичний акт з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви

 DSC006931 серпня 2018 року, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви у супроводі канцлера Консисторії єпархії протоієрея Сергія Урсти та референта правлячого єпископа Ореста Дідуха прибули в село Ганичі Тячівського району Закарпатської області, де 31 серпня ц. р., біля 05:00 – 05:30 годин ранку, був скоєний підступний терористичний злочин – умисний підпалено та знищення огнем новозбудованого храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ та наявного церковного майна в ньому.

 

Метою візиту було огляд місця пожежі, проведення зустрічі та надання духовно-моральної, а згодом і матеріальної підтримки настоятелю храму протоієрею Юрію Кадару та всій релігійній громаді парафії Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Тячівського району Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Зустріч відбулася безпосередньо на місці пожежі в с. Ганичі, де розташований храм.

В ході огляду місця події пожежі, співставлення речових доказів та розмови із настоятелем парафії протоієреєм Юрієм Кадаром, свідками гасіння пожежі, представниками релігійної громади та дільничним інспектором поліції Дубівського відділення Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Віталієм Фіцаєм можна зробити однозначний висновок, підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ – це заздалегідь спланований умисний злочин і терористичний акт, який був спрямований на показове знищення та часткове пограбування саме храму відродженої Української Автокефальної Православної Церкви. Про умисність дій зловмисників та саме підпал, а не самозагорання храму свідчить наступне:

-  замок на храмі було відкрито (чи зірвано) та відтак накинуто на петлі;

-  на територію подвір’я було викинуто і розбито встановлену у храмі карнавку для збору добровільних пожертв (залишок коштів із карнавки пропали);

-  з храму було викинуто на подвір’я дискос, чашу для причастя;

-  з престолу храму пропало святе Євангеліє та антимінс, від яких не залишилось жодних слідів, зокрема і слідів згорання;

-  храм був знеструмлений, відповідно версія про коротке замикання електроструму не може розглядатись причиною пожежі;

- напередодні пожежі, в храмі не проводились богослужіння і не відправлялись богослужбові треби, а отже не запалювались свічки та лампадки, що також унеможливлює версію виникнення пожежі в наслідок загорання від свічок чи лампадок. Окрім того, у період після 19.30 29 серпня до моменту виникнення пожежі біля 05:00 – 05:30 30 серпня 2018 року, жодні представники парафії не заходили до храму, а отже не могли спричинити пожежу;

- рівномірний характер поширення пожежі одночасно по всій площі храму, засвідчує те, що зловмисники провели підпалення будівлі одночасно в різних містах шляхом запалення розлитої запалюючої суміші або іншим способом.

Цікаво, що умисний злочинний підпал храму Української Автокефальної Православної Церкви, шляхом здійснення терористичного акту проти парафіян Карпатської єпархії УАПЦ було проведено на передодні провального візиту 31 серпня 2018 року Московського Патріарха Кирила (Гундяєва), Предстоятеля Російської Православної Церкви до Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха по питанню визнання та надання Автокефалії Українській Церкві. Поряд із цим, саме Московський патріархат, за активної участі тоталітарного режиму Володимира Путіна та Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації, категорично виступають проти визнання та надання Автокефалії Українській Церкві з боку Константинопольської Матері-Церкви та Вселенського Патріарха Варфоломія, а також погрожують Константинопольському патріархату небезпекою породження громадянської війни на релігійному підгрудні в Україні. Тож в даному випадку виникає питання, злочинний підпал храму Карпатської єпархії УАПЦ в с. Ганичі є наслідком злочинних дій місцевого характеру, чи терористичним актом, який спланований і проведений за участі чи підбурювання ворожих спецслужб та їх агентури, з метою дестабілізації релігійної ситуації та породження протистояння між віруючим різних церковних юрисдикцій на Закарпатті ? На ці питання відповіді мають дати правоохоронні органи.

На думку керуючого Карпатською єпархією УАПЦ єпископа Віктора (Бедь): «Підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі – умисний злочинний терористичний акт з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви. Але жодні провокації, терористичні акти та безбожні злочинні дії з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви не зможуть залякати вірних та зупинити безповоротний процес до історичного і канонічного відродження та утвердження українським народом своєї відродженої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви» - наголосив владика Віктор при зустрічі із вірними в с. Ганичі.

Відтак ході архієрейського візиту владика Віктор (Бедь) разом із парафіянами обговорили подальші дії, для того аби якнайшвидше розпочати будівельні та ремонтні роботи з будівництва нового храму, в якому парафіяни і надалі зможуть молитись Богу в лоні своєї прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

В рамках візиту на Тячівщину владика Віктор провів ряд зустрічей із керівництвом місцевих правоохоронних органів: керівником Тячівської місцевої прокуратури - Іваном Шведом, начальником Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Яношем Дорчинцем та заступником начальника Дубівського відділення Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Іваном Дьордяєм. В ході зустрічі було обговорено правові питання щодо оперативного, об’єктивного і повного розслідування злочинного підпалу храму Карпатської єпархії УАПЦ в с. Ганичі, а також домовлено про співпрацю між єпархією та правоохоронними органами в ході подальших оперативно-розшукових заходів по розкриттю злочину. Керівники правоохоронних органів Тячівщини також повідомили про те, що по факту підпалу даного храму порушено кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Цього ж дня владика Віктор мав короткотривалу зустріч і з першим заступником голови Тячівської районної державної адміністрації Михайлом Полажинцем, з яким було обговорено вище зазначену ситуацію та питання можливості надання матеріальної допомоги парафії на честь Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ, яка постраждала в наслідок злочинного терористичного акту.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Те, що культурна політика нашої влади (як теперішньої, так, зрештою, й попередньої) не викликає, м’яко кажучи,...

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

11 вересня 2019 року, за ініціативою Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ с...

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

У 1944–1951 роках близько 700 тисяч українців були позбавлені своїх домівок.

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

  В Україні вперше на державному рівні вшановують роковини цих подій.   75-ті рок...

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

05 листопада 2019 року відбудеться спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту з іноземних мов для ...

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, пош...

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

Членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій у парламенті ІХ скликання стали 12 народних депутатів. Ві...

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

Але це залежить від бюджету,  зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час ранкового еф...

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабінет міністрів України затвердив положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті.

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Вищі заклади освіти, які виявлять бажання акредитувати освітні програми, зможуть це зробити просто: без запо...

ІСТОРІЮ ШУКАВ У СВОЄМУ РОДОВІ: МАРКО ГРУШЕВСЬКИЙ ОПИСАВ ДІТЕЙ В УКРАЇНСЬКИХ ЗВИЧАЯХ

ІСТОРІЮ ШУКАВ У СВОЄМУ РОДОВІ: МАРКО ГРУШЕВСЬКИЙ ОПИСАВ ДІТЕЙ В УКРАЇНСЬКИХ ЗВИЧАЯХ

Серед безлічі достойників, закатованих більшовицькою владою, до нас повертається й Марко Федорович Грушевський...

Назва «Россия» — наслідок помилки перекладу Біблії

Назва «Россия» — наслідок помилки перекладу Біблії

Серед істориків загальновизнаним є факт того, що назву Русь в стародавні часи мали терени Наддніпрянської Укра...

Відео дня