ТОП новини


Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі – умисний злочинний терористичний акт з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви

 DSC006931 серпня 2018 року, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви у супроводі канцлера Консисторії єпархії протоієрея Сергія Урсти та референта правлячого єпископа Ореста Дідуха прибули в село Ганичі Тячівського району Закарпатської області, де 31 серпня ц. р., біля 05:00 – 05:30 годин ранку, був скоєний підступний терористичний злочин – умисний підпалено та знищення огнем новозбудованого храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ та наявного церковного майна в ньому.

 

Метою візиту було огляд місця пожежі, проведення зустрічі та надання духовно-моральної, а згодом і матеріальної підтримки настоятелю храму протоієрею Юрію Кадару та всій релігійній громаді парафії Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Тячівського району Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Зустріч відбулася безпосередньо на місці пожежі в с. Ганичі, де розташований храм.

В ході огляду місця події пожежі, співставлення речових доказів та розмови із настоятелем парафії протоієреєм Юрієм Кадаром, свідками гасіння пожежі, представниками релігійної громади та дільничним інспектором поліції Дубівського відділення Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Віталієм Фіцаєм можна зробити однозначний висновок, підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ – це заздалегідь спланований умисний злочин і терористичний акт, який був спрямований на показове знищення та часткове пограбування саме храму відродженої Української Автокефальної Православної Церкви. Про умисність дій зловмисників та саме підпал, а не самозагорання храму свідчить наступне:

-  замок на храмі було відкрито (чи зірвано) та відтак накинуто на петлі;

-  на територію подвір’я було викинуто і розбито встановлену у храмі карнавку для збору добровільних пожертв (залишок коштів із карнавки пропали);

-  з храму було викинуто на подвір’я дискос, чашу для причастя;

-  з престолу храму пропало святе Євангеліє та антимінс, від яких не залишилось жодних слідів, зокрема і слідів згорання;

-  храм був знеструмлений, відповідно версія про коротке замикання електроструму не може розглядатись причиною пожежі;

- напередодні пожежі, в храмі не проводились богослужіння і не відправлялись богослужбові треби, а отже не запалювались свічки та лампадки, що також унеможливлює версію виникнення пожежі в наслідок загорання від свічок чи лампадок. Окрім того, у період після 19.30 29 серпня до моменту виникнення пожежі біля 05:00 – 05:30 30 серпня 2018 року, жодні представники парафії не заходили до храму, а отже не могли спричинити пожежу;

- рівномірний характер поширення пожежі одночасно по всій площі храму, засвідчує те, що зловмисники провели підпалення будівлі одночасно в різних містах шляхом запалення розлитої запалюючої суміші або іншим способом.

Цікаво, що умисний злочинний підпал храму Української Автокефальної Православної Церкви, шляхом здійснення терористичного акту проти парафіян Карпатської єпархії УАПЦ було проведено на передодні провального візиту 31 серпня 2018 року Московського Патріарха Кирила (Гундяєва), Предстоятеля Російської Православної Церкви до Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха по питанню визнання та надання Автокефалії Українській Церкві. Поряд із цим, саме Московський патріархат, за активної участі тоталітарного режиму Володимира Путіна та Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації, категорично виступають проти визнання та надання Автокефалії Українській Церкві з боку Константинопольської Матері-Церкви та Вселенського Патріарха Варфоломія, а також погрожують Константинопольському патріархату небезпекою породження громадянської війни на релігійному підгрудні в Україні. Тож в даному випадку виникає питання, злочинний підпал храму Карпатської єпархії УАПЦ в с. Ганичі є наслідком злочинних дій місцевого характеру, чи терористичним актом, який спланований і проведений за участі чи підбурювання ворожих спецслужб та їх агентури, з метою дестабілізації релігійної ситуації та породження протистояння між віруючим різних церковних юрисдикцій на Закарпатті ? На ці питання відповіді мають дати правоохоронні органи.

На думку керуючого Карпатською єпархією УАПЦ єпископа Віктора (Бедь): «Підпал храму Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі – умисний злочинний терористичний акт з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви. Але жодні провокації, терористичні акти та безбожні злочинні дії з боку противників утвердження Автокефалії Української Церкви не зможуть залякати вірних та зупинити безповоротний процес до історичного і канонічного відродження та утвердження українським народом своєї відродженої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви» - наголосив владика Віктор при зустрічі із вірними в с. Ганичі.

Відтак ході архієрейського візиту владика Віктор (Бедь) разом із парафіянами обговорили подальші дії, для того аби якнайшвидше розпочати будівельні та ремонтні роботи з будівництва нового храму, в якому парафіяни і надалі зможуть молитись Богу в лоні своєї прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

В рамках візиту на Тячівщину владика Віктор провів ряд зустрічей із керівництвом місцевих правоохоронних органів: керівником Тячівської місцевої прокуратури - Іваном Шведом, начальником Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Яношем Дорчинцем та заступником начальника Дубівського відділення Тячівського відділу ГУНП України в Закарпатській області Іваном Дьордяєм. В ході зустрічі було обговорено правові питання щодо оперативного, об’єктивного і повного розслідування злочинного підпалу храму Карпатської єпархії УАПЦ в с. Ганичі, а також домовлено про співпрацю між єпархією та правоохоронними органами в ході подальших оперативно-розшукових заходів по розкриттю злочину. Керівники правоохоронних органів Тячівщини також повідомили про те, що по факту підпалу даного храму порушено кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Цього ж дня владика Віктор мав короткотривалу зустріч і з першим заступником голови Тячівської районної державної адміністрації Михайлом Полажинцем, з яким було обговорено вище зазначену ситуацію та питання можливості надання матеріальної допомоги парафії на честь Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ганичі Карпатської єпархії УАПЦ, яка постраждала в наслідок злочинного терористичного акту.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Константинопольська Православна Церква пожертвувала уряду Греції 50 тисяч і Туреччини 42 тисячі євро на бороть...

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року на територію Карпатської України вторглися війська Угорщини, які отримали...

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

Розорення Києва Андрієм Боголюбським

8 березня 1169 року війська коаліції північно-руських князівств на чолі з володимиро-суздальським князе...

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

У всіх регіонах ПЦУ має найвищі показники прихильності – соціологи (огляд преси)

До Православної церкви України позитивно ставляться 60,6% українців, твердять соціологи. Негативно лише...

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

У РПЦ істерика: Варфоломій планує зустріч всіх Предстоятелів, включаючи Епіфанія

Вселенський Патріарх Варфоломій має намір скликати назустріч предстоятелів усіх православних церков, включаю...

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

Кіріл програв з рахунком 4:11: Православні єрархи не хочуть зустрічатися з главою РПЦ

На зустріч православних церков в Аммані приїде в кращому випадку четверо патріархів з п’ятнадцяти.

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх також відмовився їхати на зустріч в Амман

Антіохійський патріарх Іоанн Х офіційно відмовився їхати на так звану братську зустріч в йорданський Ам...

Відео дня