ТОП новини


Часи – нові, а методи обливання брудом і поширення брехні – старі… (Репліка на черговий опус Іллі Бея та його «кураторів» з УПЦ МП)

mp1210 жовтня 2016 року на сторінках Інтернет-видання «Релігія в Україні» з'явилася наклепницька стаття колишнього студента й наразі викладача Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Іллі Бея «Плагиатчик в госкомисси, или Снова на те же грабли?»

У цій статті горе-науковця Іллі Бея (з команди «чорноморців» і «паканичів») викладено низку неправдивих відомостей стосовно мене особисто та Карпатського університету імені Августина Волошина:

1. «От частного высшего учебного заведения «Карпатский университет им. Августина Волошина» в состав Комиссии вошли ректор еп. Виктор (Бедь) (очень много титулов) и профессор кафедры истории Церкви и теоретичного богословия, член ученого совета, доктор богословских наук, архимандрит Гавриил (Кризина) (пруфлинк), который решил максимально отдалиться от своего основного места работы и назвался ведущим научным сотрудником Музея истории Десятинной церкви».

Насправді:

До складу Комісій МОН із визнання документів вищих духовних навчальних закладів особисто мене включено за поданням Української Автокефальної Православної Церкви як її офіційного представника.

Стосовно архімандрита Гавриїла Кризини, то він включений до складу Комісії з визнання дипломів випускників ВДНЗ за поданням Громадської ради при МОН України щодо співпраці з Церквами та релігійними організаціями, а не за поданням Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород). Архімандрит Гавриїл Кризина не є на основній роботі й не є членом Вченої ради Карпатського університету імені Августина Волошина, він проживає в Києві, а не в Ужгороді.

При цьому під час голосування у справі архімандрита Гавриїла Кризини я «утримався» від голосування. Тож жодних конфліктів інтересів...

2. «Интересно, что входящий в состав обеих Комиссий проф. Виктор Бедь, желавший подтвердить свои кандидатство и докторство, и которому было отказано в удовлетворении его желания, не усмотрел конфликта интересов в отношении собственных документов».

Насправді:

Особисто я не звертався до Комісії МОН із визнання документів про наукові ступені і вчені звання вищих духовних навчальних закладів, оскільки мої наукові ступені та вчені звання здобуто у встановленому порядку для світських вищих навчальних закладів, наукових установ і спеціалізованих учених рад, тож необхідності в такому додатковому визнанні для мене немає, і таке додаткове, визнання через рішення вищезазначеної Комісії не передбачено згідно з чинним законодавством України.

3. «Синод УПЦ 23 декабря 2014 г. определил:

«3. ...припинити діяльність Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія шляхом ліквідації. 6. Звернутись до Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України про ліквідацію УУБА як самоврядної релігійної організації, засновником якої є Київська Митрополія Української Православної Церкви. 8. Єпархіальним архієреям... враховувати, що диплом Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія не відповідає диплому вищого духовного навчального закладу Української Православної Церкви» (Журнал № 94)».

Насправді:

Ухвалюючи рішення політичне рішення, за вказівкою Московської патріархії РПЦ, 23 грудня 2014 р. Синод УПЦ МП припинив діяльність самоврядної релігійної організації Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Московського патріархату, яка офіційно діяла на той час під керівництвом ректора Федора Мамасуєва, архієпископа Мукачівського і Карпатського. Я на той час уже не очолював цю релігійну організацію, відповідно до іншого політичного рішення Синоду УПЦ МП від 19 червня 2014 року, ухваленого також за вказівкою Московської патріархії РПЦ.

Усі дипломи, видані УУБА УПЦ МП у період із грудня 2003 по червень 2014 рр., за мого ректорства, були і є чинними, оскільки видавалися відповідно до рішення Синоду УПЦ МП від 29 грудня 2003 року, Статуту УУБА УПЦ МП, благословення Блаженнійшого Володимира Сабодана, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Московського патріархату, та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Те, що видавили, визнавали чи не визнавали на рівні УПЦ МП після 19 червня 2014 року щодо УУБА УПЦ МП (як релігійної організації) за керівництва УПЦ МП митрополита Онуфрія Березовського, керуючого справами та одночасно ректор Київських духовних шкіл УПЦ МП митрополита Антонія Паканича (ректор у підпорядкуванні якого перебуває Ілля Бей) та ректора УУБА УПЦ МП (релігійної організації) архієпископа Федора Мамасуєва, мені не відомо і до мене не має жодного стосунку, як не має жодного стосунку й до Карпатського університету імені Августина Волошина.

4. УУБА УПЦ МП «было реорганизовано в Богословско-философский факультет нынешнего Карпатского университета им. Августина Волошина».

Насправді:

УУБА УПЦ МП ніколи не була і не є богословсько-філософським факультетом Карпатського університету імені Августина Волошина. Цей факультет (січень 2002 р.) як структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина був створений набагато раніше за УУБА УПЦ МП (грудень 2003 р.) і діє по сьогодні без будь-яких реорганізацій.

Цікаво також відзначити, що колишній студент, а наразі викладач Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Ілля Бей зазначає у своєму опусі про факт визнання Комісією МОН України диплома про науковий ступінь, виданий шановному архімандриту Гавриїлові Кризині Київською духовною академією УПЦ МП, а різного роду брудні звинувачення з цього приводу висловлює на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина. А що Київська духовна академія і семінарія УПЦ МП уже теж «реорганізована» у структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина?

При цьому слід зазначити, що один із «кураторів» і наукових «поводарів» Іллі Бея – Юрій Чорноморець, представник Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (який вважає сам себе неперевершеним і першочерговим філософом та теологом в Україні), та представник Української Православної Церкви Московського патріархату єпископ Веніамин Погребний є також членом вищезазначеної Комісії та жодних зауважень щодо визнання диплома про науковий ступінь архімандрита Гавриїла Кризини під час засідання Комісії й ухвалення відповідного рішення не висловлювали і голосували «за». Але з приводу порушеного питання у магістра Іллі Бея жодних нарікань на адресу НПУ імені М. Драгоманова чи КДАіС УПЦ МП немає. А от до Карпатського університету імені Августина Волошина, який жодних наукових ступенів та вчених звань архімандритові Гавриїлу Кризині ніколи не присвоював, претензії від «переученого» представника різного роду МП-шних «чорноморців» та «паканичів» аж зашкалюють...

Дивна логіка чи може просто черговий вияв «командного» горя з розуму...

Щодо інших безкультурних і неправдивих нападів Бея та його «кураторів» на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина, то від коментарів утримаюсь...

Хто уміє читати, сам зробить належні висновки...

P.S.: Що ж до вияву подяки на адресу минулого і теперішнього керівництва МОН України, то Ілля Бей одночасно дякує і мені, оскільки я був серед перших осіб, які на найвищому рівні свого часу наполегливо порушували питання про необхідність державного визнання документів випускників та науковців вищих духовних навчальних закладів. Та про це наш горе-науковець та його «куратори» забули... Не страшно, головне, що добра і богоугодна справа на сьогодні зрушила з місця...

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією,
голова Комісії з духовності, освіти та катехізації
Української Автокефальної Православної Церкви,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина
та Української богословської академії,
доктор богословських наук, доктор юридичних наук,
професор, академік
м. Ужгород,
10.10.2016 р.

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Президент Північної Македонії написав лист до Вселенського Патріарха Варфоломея, у якому просить визнати авток...

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх Феодор II заявив, що народ України має право на власну помісну Церкву і ще раз висло...

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих ре...

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо ...

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів – 355 “...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про&...

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 червня 2020 року відвідав місто Бориспіль Київсь...

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Це 57 дорогоцінних предметів – церковних речей з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, виготовлені...

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

У Київській митрополії Української православної церкви (ПЦУ) у п’ятницю поширили заяву після по...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...

Відео дня