ТОП новини


Московський патріархат в Україні вчергове засвідчили, що є чужими для українського народу…

2P20150524-VSN 8763-120024 травня, в день пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія та День слов'янської писемності й культури, предстоятель Російської Православної Церкви (Московського патріархату), Московський патріарх Кирило Гундяєв звершив Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві на честь свого тезоіменитства.

Як повідомляє офіційний сайт РПЦ, за Божественною літургією серед духовенства Російської Православної Церкви (Московського патріархату) Його Святості співслужив і Предстоятель Української Православної Церкви Московського патріархату Митрополит Київський і всієї України Онуфрій Березовський, який від Священного Синоду Російської Православної Церкви оголосив вітальне слово патріарху Кирилу Гундяєву, доповнивши його своїми словами: «Від себе хочу подякувати Вашій Святості за те співчуття і співучасть, які Ви проявляєте до нас, своїх вірних чад, які несуть свій послух у межах Української землі. Українська Православна Церква, що перебуває в складі Московського патріархату, діяльно служить Богу і своєму народу, ми постійно підносимо молитви про мир на нашій землі. Ми підносимо сміливий глас і до тих, хто в Україні при владі, і до тих, хто в Росії при владі, щоб вони зробили все можливе, доклали всіх зусиль для того, щоб на нашій землі запанував благословенний мир. Господи, врятуй Вас, Ваша Святосте, за Ваші молитви і за Вашу участь у наших випробуваннях. Нехай Господь Вам допомагає у Вашому хрестоносінні».

Це звернення Предстоятеля Української Православної Церкви Московського патріархату Митрополита Онуфрія Березовського (яке має широкі права автономії???) викликало непорозуміння не тільки у вірників Української Православної Церкви, а й у духовенства від рядового священнослужителя до правлячого архієрея. В зверненні Митрополит Онуфрій Березовський говорить, що він і підлеглий йому клір та вірні всього-на-всього несуть послух під патронатом Московського патріарха, глави Російської Православної Церкви (Московського патріархату) в межах Української землі (а не в незалежній суверенній державі Україні), а також офіційно засвідчує, що Українська Православна Церква Московського патріархату не є самостійною церковною структурою, а тільки підрозділом РПЦ (МП) в Україні (в той час як на місцях священнослужителів змушують обманювати вірних і говорити їм про те, що нібито УПЦ МП є незалежною Церквою).

Та, незважаючи на таке рабопоклонство і підлабузництво з боку Митрополита Онуфрія Березовського перед своїм верховним церковним начальником у Москві, з боку самого Московського патріарха Кирила Гундяєва представники УПЦ МП доброго слова на адресу України, українських вірних та українського народу так і не почули. Говорячи про Україну, Московський патріарх Кирило Гундяєв заявив, що Московська Православна Церква щодня молиться "за те, щоб войовниче безбожництво відступило і більше не проявляло себе через державну владу... Кожна людина може вірити чи не вірити – це її особистий вибір. Але коли безбожництво стає державною ідеологією і в результаті гинуть люди, руйнуються храми – це вже більше, ніж ідеологія. З усім цим впоралася Церква наша – впорається й український народ", – цитує Патріарха ТАСС. Отже, для Московського патріарха Кирила Гундяєва та Російської Православної Церкви (Московського патріархату) та їхньої структури в Україні, зокрема керівництва УПЦ МП в особі промосковських митрополитів Онуфрія Березовського та Антонія Паканича, Революція Гідності, розстріляна Небесна Сотня, вибір українського народу, що скинув антиукраїнський режим запроданця Януковича та обрав нову владу, наші українські воїни-герої, добровольці, волонтери, що боронять свою земну, Богом дану Вітчизну від московсько-путінських окупантів на Сході України є нічим іншим, як «безбожеством»? І це говорить представник країни-агресора з вини якої в Україні проливається невинна людська кров... При цьому Кирило Гундяєв у всіх бідах винить закордонні держави, які тільки про те і думають, як знищити «русский мир»...

І тут виникає велике запитання: чи з-за кордону прийшов геноцид безбожного комуністично-радянського режиму, який так на сьогодні хочуть відновити в Російській Федерації та, зокрема, через військову агресію, і в Україні через відновлення російського імперіалізму, «русского миру»?

Якщо хтось забув, то нагадаємо мізерну частину злочинів комуністично-радянського режиму СРСР (що утвердився через московську більшовицьку військову агресію), починаючи з 1917 року, які підтверджено документально:

1. Організація. «Червоного терору», коли, згідно з постановою Московського комуністично-радянського уряду, 5 вересня 1918 р. була впроваджена практика взяття заручників, позасудових розстрілів і організовані концтабори для «соціально-чужих» верств населення й політичних супротивників.

2. Масові репресії проти селян – «розкуркулення», виселення, арешти і розстріли за рішеннями трійок Повпредств ОДПУ. 1930−1931 рр.

3. Організоване Сталіним і Політбюро ЦК ВКП (б) масштабне вилучення зерна для засипання в державні сховища та продажу за кордоном, у результаті чого виник штучний голод. Унаслідок чого в Україні протягом 1932 – 1933 рр. від голоду загинуло близько 12 – 13 млн. людей.

4. Масові арешти і розстріли «куркульських» елементів за списками НКВС – розстріли згідно із заздалегідь наміченим квотами. Липень 1937 – листопад 1938 рр.: заарештовано 767 397 чоловік, з них 386 798 розстріляно.

5. Масові арешти і розстріли за національною ознакою в рамках «національних операцій» НКВС (німецької, польської, «харбінської», латиської і т.п.). Липень 1937 – листопад 1938 рр.: заарештовано близько 350 тис. осіб, з них 250 тис. розстріляно.

6. Масові арешти і розстріли громадян Монголії, проведені комуністично-радянським НКВС. 1937−1938 рр.: заарештовано близько 25 тис. чоловік, із них близько 20 тис. розстріляно.

7. Репресії проти членів сімей засуджених за «зраду батьківщини». У період 1937−1938 рр. як «членів сімей зрадників батьківщини» НКВС було заарештовано понад 18 тис. жінок і 25 тис. дітей.

8. Розстріли й засудження за «розстрільними списками», коли міра покарання визначалася не судовими органами, а самим Сталіним і його найближчими соратниками по Політбюро – Молотовим, Ворошиловим, Кагановичем, Ждановим, Мікояном та ін. За період від лютого 1937 до жовтня 1938 рр. були винесені санкції на засудження за 383 списками, що містили 44 тис. прізвищ, з них 39 тис. – до розстрілу.

9. Санкція Сталіна про застосування в НКВС в ході слідства. «заходів фізичного впливу»,мтобто катувань. Телеграма, підписана Сталіним 10 лютого 1939 р., підтвердила «правомірність» цієї практики, впровадженої в 1937 р. У більш пізні роки Сталін продовжував давати вказівки про застосування тортур, наприклад, в ході «справи лікарів» у 1952−1953 рр.

10. Підписання «Пакту про ненапад» із Німеччиною та підписання секретного протоколу про розмежування сфер впливу СРСР і Третього Рейху. Згідно з цим таємним протоколом, СРСР почав проводити акти захоплення сусідніх територій як союзник Гітлера брав участь у розгромі державності Польщі, розпочав війну з Фінляндією, окупував Литву, Латвію, Естонію, Бессарабію. У результаті СРСР був звинувачений міжнародним співтовариством у проведенні агресивної експансіоністської політики і виключений з Ліги Націй (за події 1939 – літа 1940 рр.).

11. Санкціоновані Сталіним і Політбюро ЦК ВКП (б) масові депортації цивільного населення за «класовою» і національною ознаками:
– виселення польських громадян із території Західної України і Західної Білорусії 1939-1940 рр.;
– виселення громадян із Прибалтики і Молдови в травні – червні 1941 р.;
– виселення німців, калмиків, чеченців та інгушів, карачаївців, кримських татар та інших народів у 1941−1945 рр.;
– виселення з Прибалтики і Молдови в 1949 р. «куркулів»;
– виселення українців у другій половині 40-х років «за пособництво УПА»;
– масове виселення українців із Західної України (зокрема і з українських територій, що відійшли до Польщі) після Другої світової війни.

12. Масовий розстріл військовополонених польських офіцерів і цивільних осіб за рішенням Політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня 1940 р.: у квітні−травні 1940 р. органами НКВС у Катині, Мідному та Харкові розстріляно 21 857 польських громадян.

13. Проведені за вказівками Сталіна безсудні розстріли ув'язнених у тюрмах восени 1941 р.: в Орловській в'язниці, в московських в'язницях, в Куйбишеві.

14. Санкціоновані особисто Сталіним акти індивідуального терору – таємні політичні вбивства, вчинені держбезпекою за кордоном і в СРСР.

15. Організовані за вказівками Сталіна радниками МДБ СРСР показові судові процеси в Угорщині, Болгарії та Чехословаччині в 1949−1952 рр.

Може, про це хотів сказати Московський патріарх Кирило Гундяєв чи митрополити Онуфрій Березовський та Антоній Паканич з УПЦ МП? Можливо, це вони хотіли засудити, коли мова йшла про ідеологію безбожного режиму колишнього СРСР та сьогоднішнього у Москві? Та, певно, забракло слів чи совісті?

Переслідування оточення вічнопам'ятного Блаженнійшого Митрополита Володимира та української позиції в УПЦ МП

От і тепер, коли мова заходить про церковне життя в УПЦ МП, то на думку приходить прислів'я: часи змінилися, а методи боротьби ні...

Сьогодні на всіх рівнях Українська Православна Церква Московського патріархату на чолі з Митрополитом Онуфрієм Березовським та його правою рукою, керуючим справами УПЦ МП митрополитом Антонієм Паканичем та буквально невеличкої частини з їхнього оточення кричать про гоніння на канонічну Церкву на території України з боку держави, розкольників і націоналістів.

Кричали раз, повірили... Кричали вдруге, повірили, перевірили – жодних гонінь немає. Кричали третій раз і дійшло до того, що у Відні скликали близько 60 офіційних представників країн-учасниць ОБСЄ, експертів і релігійних діячів для того, щоб раз і назавжди обговорити проблематику переслідувань християн. І саме офіційна делегація Російської Федерації разом із представниками Російської Православної Церкви (Московського патріархату), за активної участі керівництва УПЦ МП, намагалися представити ситуацію в Україні у такому світлі, що нібито священики Московського патріархату зазнають нечуваних раніше релігійних переслідувань. Зокрема, завідувач сектору міжрелігійних контактів РПЦ (МП) священик Дмитро Сафонов заявив про масову втечу священиків УПЦ МП з Україні та про захоплення 19 храмів представниками Київського патріархату.

Цю інформацію спростував перший секретар Представництва України в ОБСЄ Олександр Мазниченко. За його словами, Російська сторона знов вдається до методів брехливої пропаганди, приховуючи тим самим свою політику релігійних переслідувань в окупованому Криму та жахливі злочини проти віруючих різних конфесій на Донбасі, які супроводжують російську агресію проти України, про це повідомляє сайт «Інститут Релігійної Свободи».

Хоча в самій Україні філія Московського патріархату відновила гоніння на українську позицію в самій ж УПЦ МП. Починаючи із передсмертного часу, а відтак смерті вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира Сабодана (червень – грудень 2014 рок) і з приходом до влади нового місцеблюстителя/предстоятеля – митрополита Онуфрія Березовського в тандемі митрополита Антонія Паканича в Українській Православній Церкві Московського патріархату розпочався неприхований процес знищення проукраїнських напрацювань Блаженнійшого митрополита Володимира. Всіх тих, хто не захотів відстоювати новітню ідеологію поширення путінсько-гундяєвського «русского миру», почали переслідувати та усувати від керівних посад в УПЦ МП.

Так, відразу ж було усунуто з посад керівника релігійної організації Ужгородської української богословської академії та Уповноваженого Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки професора, архімандрита Віктора Бедь, пізніше у неканонічний спосіб було зроблено спробу заборонити архімандрита Віткора Бедь у священнослужінні, що викликало скандал на Церковному Вселенському рівні, який так приховує Московська патріархія (оскільки архімандрит Віктор Бедь як клірик Елладської Православної Церкви непідвладний як УПЦ МП, зокрема, так і РПЦ (МП) в цілому). Як відомо, архімандрит Віктор Бедь перебував у прямому підпорядкуванні вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира, проводив дослідження з правдивої історії первинної Української (Руської) Церкви, розвивав українське освітнє і наукове богослов'я, вперше на пострадянському просторі добився визнання дипломів Ужгородської української богословської академії на державному і міжнародному рівнях, проводив курс на утвердження єдиної помісної Української Церкви. Саме за це і був підданий переслідуванню та гонінню з боку РПЦ (МП) та її адептів в УПЦ МП.

У грубий і цинічний спосіб було усунено з посади голови зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП митрополита Олександра Драбинка (рішення було ухвалено у 2012 році, а Указ за підписом митрополита Онуфрія Березовського був зареєстрований і вручений тільки у 2015 році).

На сьогодні, коли керівництво Московського патріархату бачить, що звільнення з посади владики Олександра Драбинка не впливає на втілення в життя заповіту Блаженнійшого Митрополита Володимира про утвердження єдиної помісної Православної Церкви в Україні, своїм Указом від 14 травня 2015 року Митрополит Онуфрій Березовський звільняє митрополита Олександра Драбинка з посади настоятеля храму Всіх Святих комплексу Свято-Воскресенського Кафедрального собору в м. Києві.

11350452 1018442684847314 2604961765594609892 n

На сьогодні у мережі Інтернет на адресу Предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія адресована велика кількість листів священнослужителів та парафіян різних єпархій України, які просять його схаменутися і не забувати, якого народу він слуга.

Та, на жаль, по сьогодні ці листи та звернення так і залишаються без відповіді... Зате у колишній резиденції вічнопам'ятного Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української Православної Церкви в Києво-Печерській Лаврі, нові керманичі (митрополити Онуфрій Березовський та Антоній Паканич) розпочали небачений капітальний ремонт та перебудову, за проектом якої у підвальній частині будівлі навіть ведеться будівництво лазні із сауною та басейном...
Коментарі здається зайві...

Прот. Ігор КОВАЛЬЧУК для
«Богословська думка в Україні»

 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
600 військових капеланів ПЦУ духовно опікуються українськими воїнами

600 військових капеланів ПЦУ духовно опікуються українськими воїнами

Майже 600 військових капеланів Православної Церкви України пройшли АТО й ООС і цієї миті займаються душпастирс...

Світове Православ’я може розколотися, якщо Путін буде “вічно живим” – релігієзнавець

Світове Православ’я може розколотися, якщо Путін буде “вічно живим” – релігієзнавець

Визнання ПЦУ Кіпрською Церквою було довгоочікуваним і мало відбутися раніше, якщо б не епідемія коронавір...

Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Президент Північної Македонії написав лист до Вселенського Патріарха Варфоломея, у якому просить визнати авток...

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх: Москва не правильно реагує на українське питання

Олександрійський Патріарх Феодор II заявив, що народ України має право на власну помісну Церкву і ще раз висло...

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

В РНБО попередили “миротворців” у рясах про організацію антиукраїнських форумів

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначає, що напередодні місцевих виборів спостерігається активізація окремих ре...

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Зовсім архієреї. Як скомпрометувати верхівку РПЦ земними багатствами

Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо ...

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів – 355 “...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про&...

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 червня 2020 року відвідав місто Бориспіль Київсь...

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Це 57 дорогоцінних предметів – церковних речей з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, виготовлені...

Відео дня