ТОП новини


Архімандрит Віктор Бедь: Про порушення Грамоти Московського патріарха Олексія ІІ щодо незалежності в управлінні УПЦ МП

boiОприлюднені факти щодо переуступки Синодом Української Православної Церкви Московського патріархату на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем (на засіданнях від 19.06.14 р. і 23.12.14 р.), зокрема щодо управління Кримськими єпархіями та фактичної передачі їхнього майна на користь Російської Православної Церкви (Московської патріархії), як і визнання ними території Автономної Республіки Крим складовою Російської Федерації, а не України, є ганебним і антиукраїнським актом в інтересах московських окупантів та країни агресора – Московії (Російської Федерації), здійсненого поза волею переважної більшості українських православних вірних і кліру УПЦ МП.

При цьому слід зазначити, що в частині переуступки майнових прав і фінансових відрахувань на користь РПЦ (МП) без рішення архієрейського чи помісного Соборів УПЦ МП, причетними до таких дій посадовими особами УПЦ МП було грубо порушено не тільки Грамоту московського патріарха Олексія ІІ від 27.10.1990 р. щодо незалежності в управлінні УПЦ МП, Статуту про управління УПЦ МП та Статуту РПЦ (МП), але і чинне законодавство України. Визнання того, що Кримські єпархії розміщені на території Російської Федерації, також є грубим порушенням Статуту про Управління УПЦ МП і Статуту РПЦ (МП) та чинного законодавства України.

Обидва вище зазначені діяння членів Синоду УПЦ МП на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем можна кваліфікувати не тільки як порушення канонічно-правових норм (що для них уже стало нормою їхньої діяльності), але і як відкрите колоборанство (запроданство) на користь московських окупантів та вчинення ними кримінальних злочинів – розкрадання колективного майна, зловживання службовим становищем і державна зрада.

В умовах військової агресії Московії (Російської Федерації) проти України також усе більш зрозуміло, з яких причин колишній антиукраїнський режим Віктора Януковича та Московська патріархія РПЦ (МП) на чолі з Московським патріархом Кирилом Гундяєвим намагалися достроково усунути від керівництва Української Православної Церкви Московського патріархату вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира Сабодана, а їхні адепти в УПЦ МП розпочали гоніння проти проукраїнських представників у середині церковної структури в Україні, під коток яких було кинуто й Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія (яку було піддано шельмуванню і спробі ліквідації на тих же самих засіданнях Синоду УПЦ МП від 19.06.14 р. та 23.12.14 р., на котрих і вирішувалися вище зазначенні незаконні питання, зокрема і щодо Кримських єпархій). Щодо Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, що перебувала у прямому підпорядкуванні вічнопам'ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (у період його важкої хвороби 2011 – 2013 рр.), то за участі окремих високопоставлених членів Синоду УПЦ МП, Ужгородського міського голови-регіонала Віктора Погорєлова, співробітників прокуратури України та суддів системи господарських судів України, за вказівки з адміністрації президента України Віктора Януковича академію було незаконно позбавлено права на нерухоме майно в центрі міста Ужгорода, яке на сьогодні практично повністю знищено. Та цей злочин по сьогодні так і залишився не розслідуваним, а винні особи не притягнутими до належної юридичної відповідальності. А мене ж, як ректора академії, не зважаючи на мою належність до кліру Елладської Православної Церкви, московські адепти в УПЦ МП, сфабрикувавши документи з порушенням церковних канонів, навіть спробували заборонити у священнослужінні.

bg
Свідченням же порушення канонічного права, і не тільки канонічного, щодо ганебної переуступки Кримських єпархій УПЦ МП цілковито на користь РПЦ МП є наступний короткий виклад окремих положень нової редакції Статуту православної релігійної організації «Сімферопольська і Кримська єпархія», що офіційно пройшов державну реєстрацію в Російській Федерації, після його схвалення рішенням Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату. Наведені нижче положення з цього статуту говорять самі про себе і засвідчують грубе порушення та ігнорування Грамоти патріарха Московського Олексія ІІ від 27.10.1990 р., Статуту РПЦ (МП) та Статуту про управління УПЦ МП у частині незалежності в управлінні Української Православної Церкви Московського патріархату, навіть і за умов її належності як структурного підрозділу до Московського патріархату:

«Редакція статуту затверджена 03.12.2014 р. в Російській Федерації.

СТАТУТ
Православної релігійної організації
«Сімферопольської і Кримської єпархії»,
місто Сімферополь, 2014

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

3. Єпархія здійснює свою діяльність в юрисдикції Російської Православної Церкви відповідно до Статуту Російської Православної Церкви.., Указів і Розпоряджень Патріарха Московського і всієї Русі...
8. ...зразок печатки... письмово узгоджується Патріархом Московським і всієї Русі, після чого може використовуватися в діяльності Єпархії.
9. ...місце знаходження постійно діючого виконавчого органу Єпархії (Єпархіальної ради на чолі з єпархіальним архієреєм) − Російська Федерація, Республіка Крим, місто Сімферополь.

III. СТВОРЕННЯ ЄПАРХІЇ

15. Єпархія утворена в 1859 р. Єпархія зареєстрована як юридична особа в 1991 р.
16....єпархія може... мати двір на території інших суб'єктів Російської Федерації.
17. Статут Єпархії зі змінами (доповненнями) затверджується Патріархом Московським і всієї Русі.
IV. СТРУКТУРА ЄПАРХІЇ. ПОРЯДОК УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ І ОРГАНИ ЄПАРХІЇ
19. Вищим (керівним) органом управління Єпархії є Архієрейський Собор Російської Православної Церкви, а в період між засіданнями Архієрейського Собору − Патріарх Московський і всієї Русі...

V. ЄПАРХІАЛЬНИЙ АРХІЄРЕЙ

20. Єпархіальний архієрей (митрополит, архієпископ чи єпископ) обирається (відсторонюється від посади) Священним Синодом Української Православної Церкви, дістаючи указ від Митрополита Київського і всієї України (Місцеблюстителя), який набирає чинності після отримання кандидатом на посаду Єпархіального архієрея письмового благословення Патріарха Московського і всієї Русі.
21. У повноваження Єпархіального архієрея входить:
− право «вето»... з подальшою передачею спірного питання на розгляд... Патріархові Московському і всієї Русі;
−...а також подання на затвердження Патріарху Московському і всієї Русі кандидатур ректорів духовних освітніх організацій, а також кандидатур ігуменів (ігумень) монастирів, що входять у структуру Єпархії;
− спрямування Патріарху Московському і всієї Русі... клопотань про нагородження достойних кліриків і мирян церковними нагородами та нагородження їх в установленому порядку;
22. У своїй діяльності Єпархіальний архієрей підзвітний Патріархові Московському і всієї Русі...

IX. МАЙНО ТА ФІНАНСОВІ ЗАСОБИ ЄПАРХІЇ

37. ...єпархія відраховує фінансові кошти на загальноцерковні потреби відповідно до норм, установлених Священним Синодом Російської Православної Церкви.
41. Майно, що належить Єпархії та її канонічним підрозділам на праві власності або інших майнових прав, є майном Російської Православної Церкви.
42. Священний Синод Російської Православної Церкви встановлює Єдиний порядок володіння, користування та розпоряджання нерухомим і особливо цінним рухомим майном Єпархії та її канонічних підрозділів.
Критерії віднесення майна Єпархії та її канонічних підрозділів до особливо цінного рухомого майна встановлюються Священним Синодом Російської Православної Церкви.
Єпархія здійснює володіння, користування і розпоряджання майном, що належить Єпархії на праві власності або іншому майновому праві (у тому числі продаж, передачу в оренду цього майна) на основі канонічної та матеріальної підзвітності Патріарху Московському і всієї Русі...
46. У разі ліквідації Єпархії все майно, що їй належить на праві власності, переходить у власність канонічного підрозділу, визначеного Архієрейським Собором Російської Православної Церкви.

X. ПІДСУМКОВІ ПОЛОЖЕННЯ

51. Єпархія як юридична особа може бути ліквідована за рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви з наступним затвердженням рішення Архієрейського Собору Російської Православної Церкви, а також за рішенням суду на підставах і в порядку, передбаченому законодавством Російської Федерації».

Наразі коментарі зайві...

Архімандрит Віктор БЕДЬ,
голова ВО «За єдину помісну Українську Православну Церкву» 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

“Перша незалежність”. 30 років тому була ухвалена Декларація про державний суверенітет України. СПОГАДИ, ОЦІНКИ

30 років тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада УРСР конституційною більшістю народних депутатів – 355 “...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Варфоломій заявив, що шокований заявами Ердогана про Святу Софію

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана про&...

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Митрополит Епіфаній відвідав у Борисполі відкриття першого в Україні пам’ятника авторові Національного Гімну Павлу Чубинському

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 26 червня 2020 року відвідав місто Бориспіль Київсь...

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Зниклі з соборів Києва скарби знайшлися у фондах московського музею (фото)

Це 57 дорогоцінних предметів – церковних речей з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, виготовлені...

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

ПЦУ прокоментувала справу проти Порошенка через «розпалювання міжрелігійної ворожнечі»

У Київській митрополії Української православної церкви (ПЦУ) у п’ятницю поширили заяву після по...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що готуються відповідні зміни до за...

Про автокефалію для Української Церкви домовлялись у Стамбулі ще 100 років тому – генконсул

Про автокефалію для Української Церкви домовлялись у Стамбулі ще 100 років тому – генконсул

Століття тому у 1920 році дипломат і громадський діяч Володимир Мурський, працюючи у Стамбулі, активно спілкув...

МОН опублікувало Дорожню карту впровадження Державного стандарту базової освіти

МОН опублікувало Дорожню карту впровадження Державного стандарту базової освіти

Відповідно до нього, новий стандарт планують подати уряду на затвердження у серпні.

Проросійські ЗМІ запустили фейк про об’єднання ПЦУ і УГКЦ

Проросійські ЗМІ запустили фейк про об’єднання ПЦУ і УГКЦ

Промосковські пропагандисти нещодавно запустили по всіх своїх каналах фейкову інформацію про нібито об’єднання...

Відео дня