ТОП новини


Архімандрит Віктор Бедь: Про порушення Грамоти Московського патріарха Олексія ІІ щодо незалежності в управлінні УПЦ МП

boiОприлюднені факти щодо переуступки Синодом Української Православної Церкви Московського патріархату на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем (на засіданнях від 19.06.14 р. і 23.12.14 р.), зокрема щодо управління Кримськими єпархіями та фактичної передачі їхнього майна на користь Російської Православної Церкви (Московської патріархії), як і визнання ними території Автономної Республіки Крим складовою Російської Федерації, а не України, є ганебним і антиукраїнським актом в інтересах московських окупантів та країни агресора – Московії (Російської Федерації), здійсненого поза волею переважної більшості українських православних вірних і кліру УПЦ МП.

При цьому слід зазначити, що в частині переуступки майнових прав і фінансових відрахувань на користь РПЦ (МП) без рішення архієрейського чи помісного Соборів УПЦ МП, причетними до таких дій посадовими особами УПЦ МП було грубо порушено не тільки Грамоту московського патріарха Олексія ІІ від 27.10.1990 р. щодо незалежності в управлінні УПЦ МП, Статуту про управління УПЦ МП та Статуту РПЦ (МП), але і чинне законодавство України. Визнання того, що Кримські єпархії розміщені на території Російської Федерації, також є грубим порушенням Статуту про Управління УПЦ МП і Статуту РПЦ (МП) та чинного законодавства України.

Обидва вище зазначені діяння членів Синоду УПЦ МП на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем можна кваліфікувати не тільки як порушення канонічно-правових норм (що для них уже стало нормою їхньої діяльності), але і як відкрите колоборанство (запроданство) на користь московських окупантів та вчинення ними кримінальних злочинів – розкрадання колективного майна, зловживання службовим становищем і державна зрада.

В умовах військової агресії Московії (Російської Федерації) проти України також усе більш зрозуміло, з яких причин колишній антиукраїнський режим Віктора Януковича та Московська патріархія РПЦ (МП) на чолі з Московським патріархом Кирилом Гундяєвим намагалися достроково усунути від керівництва Української Православної Церкви Московського патріархату вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира Сабодана, а їхні адепти в УПЦ МП розпочали гоніння проти проукраїнських представників у середині церковної структури в Україні, під коток яких було кинуто й Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія (яку було піддано шельмуванню і спробі ліквідації на тих же самих засіданнях Синоду УПЦ МП від 19.06.14 р. та 23.12.14 р., на котрих і вирішувалися вище зазначенні незаконні питання, зокрема і щодо Кримських єпархій). Щодо Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, що перебувала у прямому підпорядкуванні вічнопам'ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (у період його важкої хвороби 2011 – 2013 рр.), то за участі окремих високопоставлених членів Синоду УПЦ МП, Ужгородського міського голови-регіонала Віктора Погорєлова, співробітників прокуратури України та суддів системи господарських судів України, за вказівки з адміністрації президента України Віктора Януковича академію було незаконно позбавлено права на нерухоме майно в центрі міста Ужгорода, яке на сьогодні практично повністю знищено. Та цей злочин по сьогодні так і залишився не розслідуваним, а винні особи не притягнутими до належної юридичної відповідальності. А мене ж, як ректора академії, не зважаючи на мою належність до кліру Елладської Православної Церкви, московські адепти в УПЦ МП, сфабрикувавши документи з порушенням церковних канонів, навіть спробували заборонити у священнослужінні.

bg
Свідченням же порушення канонічного права, і не тільки канонічного, щодо ганебної переуступки Кримських єпархій УПЦ МП цілковито на користь РПЦ МП є наступний короткий виклад окремих положень нової редакції Статуту православної релігійної організації «Сімферопольська і Кримська єпархія», що офіційно пройшов державну реєстрацію в Російській Федерації, після його схвалення рішенням Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату. Наведені нижче положення з цього статуту говорять самі про себе і засвідчують грубе порушення та ігнорування Грамоти патріарха Московського Олексія ІІ від 27.10.1990 р., Статуту РПЦ (МП) та Статуту про управління УПЦ МП у частині незалежності в управлінні Української Православної Церкви Московського патріархату, навіть і за умов її належності як структурного підрозділу до Московського патріархату:

«Редакція статуту затверджена 03.12.2014 р. в Російській Федерації.

СТАТУТ
Православної релігійної організації
«Сімферопольської і Кримської єпархії»,
місто Сімферополь, 2014

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

3. Єпархія здійснює свою діяльність в юрисдикції Російської Православної Церкви відповідно до Статуту Російської Православної Церкви.., Указів і Розпоряджень Патріарха Московського і всієї Русі...
8. ...зразок печатки... письмово узгоджується Патріархом Московським і всієї Русі, після чого може використовуватися в діяльності Єпархії.
9. ...місце знаходження постійно діючого виконавчого органу Єпархії (Єпархіальної ради на чолі з єпархіальним архієреєм) − Російська Федерація, Республіка Крим, місто Сімферополь.

III. СТВОРЕННЯ ЄПАРХІЇ

15. Єпархія утворена в 1859 р. Єпархія зареєстрована як юридична особа в 1991 р.
16....єпархія може... мати двір на території інших суб'єктів Російської Федерації.
17. Статут Єпархії зі змінами (доповненнями) затверджується Патріархом Московським і всієї Русі.
IV. СТРУКТУРА ЄПАРХІЇ. ПОРЯДОК УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ І ОРГАНИ ЄПАРХІЇ
19. Вищим (керівним) органом управління Єпархії є Архієрейський Собор Російської Православної Церкви, а в період між засіданнями Архієрейського Собору − Патріарх Московський і всієї Русі...

V. ЄПАРХІАЛЬНИЙ АРХІЄРЕЙ

20. Єпархіальний архієрей (митрополит, архієпископ чи єпископ) обирається (відсторонюється від посади) Священним Синодом Української Православної Церкви, дістаючи указ від Митрополита Київського і всієї України (Місцеблюстителя), який набирає чинності після отримання кандидатом на посаду Єпархіального архієрея письмового благословення Патріарха Московського і всієї Русі.
21. У повноваження Єпархіального архієрея входить:
− право «вето»... з подальшою передачею спірного питання на розгляд... Патріархові Московському і всієї Русі;
−...а також подання на затвердження Патріарху Московському і всієї Русі кандидатур ректорів духовних освітніх організацій, а також кандидатур ігуменів (ігумень) монастирів, що входять у структуру Єпархії;
− спрямування Патріарху Московському і всієї Русі... клопотань про нагородження достойних кліриків і мирян церковними нагородами та нагородження їх в установленому порядку;
22. У своїй діяльності Єпархіальний архієрей підзвітний Патріархові Московському і всієї Русі...

IX. МАЙНО ТА ФІНАНСОВІ ЗАСОБИ ЄПАРХІЇ

37. ...єпархія відраховує фінансові кошти на загальноцерковні потреби відповідно до норм, установлених Священним Синодом Російської Православної Церкви.
41. Майно, що належить Єпархії та її канонічним підрозділам на праві власності або інших майнових прав, є майном Російської Православної Церкви.
42. Священний Синод Російської Православної Церкви встановлює Єдиний порядок володіння, користування та розпоряджання нерухомим і особливо цінним рухомим майном Єпархії та її канонічних підрозділів.
Критерії віднесення майна Єпархії та її канонічних підрозділів до особливо цінного рухомого майна встановлюються Священним Синодом Російської Православної Церкви.
Єпархія здійснює володіння, користування і розпоряджання майном, що належить Єпархії на праві власності або іншому майновому праві (у тому числі продаж, передачу в оренду цього майна) на основі канонічної та матеріальної підзвітності Патріарху Московському і всієї Русі...
46. У разі ліквідації Єпархії все майно, що їй належить на праві власності, переходить у власність канонічного підрозділу, визначеного Архієрейським Собором Російської Православної Церкви.

X. ПІДСУМКОВІ ПОЛОЖЕННЯ

51. Єпархія як юридична особа може бути ліквідована за рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви з наступним затвердженням рішення Архієрейського Собору Російської Православної Церкви, а також за рішенням суду на підставах і в порядку, передбаченому законодавством Російської Федерації».

Наразі коментарі зайві...

Архімандрит Віктор БЕДЬ,
голова ВО «За єдину помісну Українську Православну Церкву» 

uuba adv 2020

koledzh uuba 2020

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

Найближча до Землі планета, на якій є життя, вірогідно, розташована за 70 трильйонів миль від нашої планети.

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ

Ціна великодержавності – негативні наслідки царювання Єкатерини ІІ.

Польсько-московський «Вічний мир»

Польсько-московський «Вічний мир»

6 травня 1686 року в Москві підписано мирний договір, за яким Річ Посполита визнавала за Московським царс...

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

Митрополит Епіфаній обговорив з президентом богослужіння на Великдень

7 квітня Предстоятель ПЦУ Епіфаній вдруге за останні тижні зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Вселенський патріархат пожертвував 90 тисяч євро на боротьбу з коронавірусом

Константинопольська Православна Церква пожертвувала уряду Греції 50 тисяч і Туреччини 42 тисячі євро на бороть...

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

УПЦ Московського патріархату підбурює парафіян не дотримуватися карантину через коронавірус (ВІДЕО)

Коронавірусний карантин, який введений українською владою, обов’язковий до виконання, так як є головною у...

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

Хроніка брехні: як в УПЦ МП моляться за Россію

За назвою церква українська, але її Батьківщина - таки за поребриком Як відомо, в УПЦ (МП) постійно підкресл...

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Провести карантин з користю і не засумувати.

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

12 сайтів, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально

Зазвичай, пошук сайтів, на яких можна завантажити книги чи то українською, чи іноземною мовою займає більш...

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

Річниця вторгнення угорських військ в Україну: як Карпатські "січовики" боронили рідну землю

У ніч з 13 на 14 березня 1939 року на територію Карпатської України вторглися війська Угорщини, які отримали...

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Юрія Полюховича призначено в.о. Міністра освіти і науки України – рішення Уряду

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Юрія Полюховича.

Відео дня